DERMISS | ul. Zakopiańska 62B, Kraków / filia DERMISS Osiedle Parkowe Wzgorze 100, Mogilany

ZAMYKANIE NACZYNEK

MECHANIZM DZIAŁANIA

Zamykanie naczynek odbywa się metodą elektrokoagulacji. Jest to koagulacja tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Specjalną elektroda dotyka się każdego naczynka powodując jego zamknięcie. Jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania naczynek na twarzy i górnej części ciała. Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych.

Wskazania

Popękane naczynia krwionośne.

zalety stosowania

Skóra po zabiegu jest lekko podrażniona – zaczerwieniona. Czasami występują strupki – wówczas proces gojenia może być dłuższy niż jeden dzień. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od kilku godzin do jednego dnia. Jest to metoda bezinwazyjna tzn. bez wkłuwania się w rozszerzone naczynia.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny.

Efekty

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Schemat terapii

Ilość zabiegów uzależniona jest od gęstości występowania popękanych naczynek.

Zalecenia pozabiegowe

Skóra naczyniowa wymaga szczególnego traktowania. Głównie ze względu na jej wrażliwość. Konieczne jest regularne stosowanie kremów, które nie dają 100 % efektów, ale opóźniają powstawanie nowych teleangiektazji. Warto stosować preparaty zawierające witaminę C, która wzmacnia naczynia i zapobiega ich pękaniu.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne.

Po prawidłowo wykonanym zabiegu nie powinny występować powikłania.

cennik