DERMISS | ul. Zakopiańska 62B, Kraków | tel. +48 887 201 200

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

MECHANIZM DZIAŁANIA

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe schorzenie, które dotyka wiele kobiet na całym świecie. W tym kilka milionów Polek. Jego powodem jest nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku ciąży i porodu, a także wiek – ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu u kobiet znacząco wzrasta po okresie menopauzy. Mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, przez co zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego oddawania moczu.

Tymczasem, zastosowanie nowoczesnej diagnostyki na wczesnym etapie tego schorzenia powoduje, że leczenie nietrzymania moczu we wczesnych stadiach choroby jest szybkie i skuteczne. Szczególnie, że Pacjentka może uniknąć chirurgicznego i bolesnego zabiegu. W naszej Akademii proponujemy zabiegi przy pomocy najwyższej klasy lasera frakcyjnego CO2. Procedura laseroterapii jest bezbolesna, bezpieczna i nie wymaga rekonwalescencji.

Przed zabiegiem zaleca się konsultację ginekologiczną. Należy również pamiętać o zaktualizowaniu badań cytologicznych szyjki macicy. Zabieg laserem trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Głowica urządzenia emituje światło laserowe, które podgrzewa tkanki na wybranej przez lekarza głębokości i stymuluje je do regeneracji oraz zwiększenia ilości włókien kolagenowych. Ta metoda jest na tyle wszechstronna, że może być bezpiecznie stosowana w wielu miejscach na naszym ciele. Laser, poprzez stymulowaną regenerację tkanek, obkurcza światło pochwy oraz polepsza jej nawilżenie – zmniejszając dyskomfort podczas stosunku. Dodatkowo, stosowany na wargi sromowe, zwiększa ich napięcie oraz wygładza i rozjaśnia.

Nasi specjaliści przeprowadzają z pacjentką indywidualny wywiad i na jego podstawie dobierają odpowiedni schemat leczenia. Laseroterapii nietrzymania moczu powinny poddać się przede wszystkim te kobiety, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (niezależnie od stopnia nasilenia dolegliwości). Zabieg pomoże również tym pacjentkom, u których problem pojawia się przede wszystkim w trakcie dźwigania, śmiania się, kichania czy wysiłku fizycznego.

Laseroterapia jest bezpieczna dla pacjentki, nie wymaga hospitalizacji i wykonuje się ją w warunkach gabinetu ginekologicznego. Zabieg pozwala cieszyć się licznymi korzyściami płynącymi z laserowego leczenia nietrzymania moczu. Dzięki procedurze Pacjentka odzyskuje pewność siebie oraz komfort psychiczny. Następuje przywrócenie właściwej funkcjonalności cewce moczowej, a w rezultacie – ustąpienie przykrych dolegliwości.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcja układu moczowego
  • Uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej.