Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dermiss/domains/dermiss.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Sculptra - Medycyna estetyczna, depilacja laserowa, endermologia- Dermiss Kraków
Powrót do strony głównej Baroque

Sculptra

Sculptra to jedyny w swoim rodzaju preparat do wykonywania minimalnie inwazyjnego zabiegu w  medycynie estetycznej. Przywraca objętość skóry w obszarach dotkniętych jej ubytkiem, takich jak bruzdy, zmarszczki czy fałdy powstałe na skutek naturalnego procesu starzenia. Efekt kuracji to pełniejsza twarz oraz naturalnie gładsza skóra przy minimalnej potrzebie wykonywania dodatkowych zabiegów korygujących.

Jak działa Sculptra?


Sculptra® to zawiesina mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Preparat wprowadzany jest podskórnie lub głęboko śródskórnie. Uważa się, że powolny rozpad cząsteczek w organizmie stymuluje wytwarzanie tkanki włóknistej łącznej, a tym samym syntezę kolagenu. Preparat Sculptra® w krótkim czasie zwiększa objętość zapadniętych obszarów skóry. Już po 2-3 zabiegach wykonanych w 4-6 tygodniowych odstępach widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych kuracji, uzyskany efekt utrzymuje się do 2 lat.

W odróżnieniu od innych produktów wykorzystujących wypełniacze do czasowej korekcji niedoskonałości, Sculptra stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu co pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia twarzy, utrzymujący się nawet do 2 lat.

Preparat Sculptra wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie w obszarach, w których stwierdzono zanik podściółki tłuszczowej i utratę objętości. Pobudzając organizm do samodzielnej produkcji kolagenu, Sculptra stopniowo przywraca napięcie skóry, wygładza ją i ujędrnia. Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów. Chociaż Sculptra nie usuwa pierwotnej przyczyny - ubytku tkanki tłuszczowej, poprawia wygląd skóry, zwiększając jej jędrność na obszarze objętym kuracją.

 

  • Preparat Sculptra® wstrzykuje się głęboko śródskórnie lub podskórnie.
  • Sculptra® natychmiast wypełnia zmarszczki i przywraca objętość skóry utraconą na skutek procesu starzenia.
  • W ciągu kilku dni, zawarta w preparacie Sculptra® woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej Sculptra® inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry.
  • Zamiast przywracać utraconą objętość skóry z wykorzystaniem materiałów obcego pochodzenia, Sculptra® pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.
  • Efekty stają się zauważalne po kilku tygodniach. Po upływie 4-6 tygodni od pierwszego zabiegu należy ocenić stan skóry pacjentki i zdecydować, czy konieczna jest dodatkowa korekcja. Poprawa wyglądu skóry najczęściej widoczna jest po 2-3 zabiegach.Czy efekty działania preparatu Sculptra są widoczne natychmiast po zabiegu?

Nie, Sculptra działa stopniowo, w naturalny sposób pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu, a tym samym powodując trwałe ujędrnienie skóry. Po upływie 4 do 6 tygodni konieczna jest ocena stanu skóry. Lekarz decyduje wtedy, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi.
Ile zabiegów należy wykonać?

Zwykle pożądane rezultaty uzyskuje się po wykonaniu 3 zabiegów na przestrzeni 2 do 3 miesięcy.Jak długo utrzymają się efekty kuracji?

Efekty kuracji różnią się u poszczególnych pacjentów. W wielu przypadkach uzyskane rezultaty utrzymują się nawet do 2 lat. W celu podtrzymania pożądanych efektów konieczne może się okazać przeprowadzenie dodatkowych zabiegów korygujących.Czy podczas wstrzykiwania preparatu Sculptra będę odczuwać ból?

Wstrzykiwanie preparatu Sculptra powinno wywoływać jedynie lekki dyskomfort. Preparat jest co prawda wstrzykiwany głęboko śródskórnie lub podskórnie, lecz mikroskopijne dawki wprowadza się za pomocą ultracienkiej igły. W celu zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może przed wykonaniem zastrzyku miejscowo znieczulić obszar skóry objęty kuracją.Ile trwać będzie pojedynczy zabieg?

Zwykle pojedynczy zabieg z użyciem preparatu Sculptra trwa godzinę w zależności od liczby obszarów skóry objętych kuracją oraz efektów, jakie pacjent chce uzyskać.Czy stwierdzono jakieś skutki uboczne kuracji preparatem Sculptra?

Sculptra to minimalnie inwazyjna procedura stosowana w medycynie estetycznej od 1999 r. To wysoce biokompatybilny i biodegradowalny preparat zawierający substancję zwaną kwasem L-polimlekowym, od ponad 30 lat stosowaną w medycynie jako materiał rozpuszczalny.
Każdy rodzaj zastrzyku pociąga za sobą ryzyko zakażenia. Działania niepożądane towarzyszące zabiegom z użyciem preparatu Sculptra są zwykle bardzo nieznaczne i krótkotrwałe. Może się pojawić zaczerwienienie, niewielkie zasinienie, krwawienie, niewielkie wybrzuszenia, uczucie nadwrażliwości na dotyk, ból lub obrzęk.
Dodatkowo, pod skórą w obszarze poddanym kuracji mogą się tworzyć wyczuwalne, lecz niewidoczne na powierzchni mikroskopijne grudki, które z czasem samoczynnie zanikają. Zgłaszano również wystąpienie widocznych na powierzchni guzków, wraz z towarzyszącym im rumieniem w ostrzykiwanej okolicy. Wszelkie niespodziewane działania niepożądane kuracji należy zgłaszać lekarzowi.


Cena:

  • pierwszy zabieg 1500 zł
  • drugi zabieg 1500 zł
  • trzeci zabieg 1200 zł + mezoterapia pod oczy gratis!

 

Zadzwoń i umów się na wizytę!   tel. 887 201 200


letnie promocje 2017

Aktualności

letnie promocje 2017

NOWOŚĆ karboksyterapia! Opalanie natryskowe airbrush Infuzja tlenowa oraz kuracja kolagenowa

Umów się na wizytę!

+48 887 201 200

Nie zwlekaj i zadzwoń!

Masz pytania? Skontaktuj się!