Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dermiss/domains/dermiss.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna, depilacja laserowa, endermologia- Dermiss Kraków
Powrót do strony głównej Baroque

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku. Za jej ojca uważa się endokrynologa Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył pierwsze tego typu francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim.

Medycyna estetyczna jest gałęzią medycyny zajmującą się tworzeniem i odtwarzaniem równowagi psychofizycznej człowieka. Zwraca się głównie ku tym, którzy żyją ''źle'' z nieakceptowanym defektem estetycznym. Jest to medycyna jakości życia, a zdrowie jest tu traktowane jako wyraz dobrostanu psychofizycznego. Ma głównie charakter zapobiegawczy, a dopiero potem korekcyjny.

Iniekcje w medycynie estetycznej

Pod nazwą preparaty do iniekcji w medycynie estetycznej kryje się szereg substancji podawanych drogą wstrzyknięć. Do najbardziej popularnych należą toksyny botulinowej, tradycyjne wypełniacze oraz implanty pobudzające produkcję kolagenu. Iniekcje w medycynie estetycznej najczęściej stosuje się w terapii zmarszczek, linii, fałd, jak również w celu przeciwdziałania zapadaniu się skóry i utracie objętości.

Wybór terapii oraz jej rezultaty uzależnione są od wieku, rodzaju zabiegu oraz wstrzykniętej substancji. Wraz z upływem lat należy uzupełniać poziom kolagenu w skórze.

Potencjalne działania niepożądane iniekcji w medycynie estetycznej

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycznych polegających na wykonaniu iniekcji podskórnych lub śródskórnych, stosowanie wstrzykiwanych produktów dermatologicznych obarczone jest pewnym ryzykiem i ograniczeniami. Nie należy ich stosować u osób, u których stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu oraz zakażenie skóry w obszarze objętym terapią. W przypadku niektórych produktów, konieczne jest wykonanie skórnych testów alergicznych w celu wykluczenia potencjalnych reakcji uczuleniowych. Najczęściej spotykane działania niepożądane obejmują: ból w okolicy zabiegu, nadwrażliwość na dotyk, zaczerwienienie, krwawienie i podbiegnięcia krwawe. Ponadto, w zależności od rodzaju wstrzykiwanej substancji mogą wystąpić inne, dodatkowe czynniki ryzyka. Aby w pełni ocenić skalę ryzyka związanego z zabiegiem, należy skonsultować się z lekarzem.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.

Żele na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do wypełnień ubytków w tkankach oraz służą do wypełnienia zmarszczek i powiększania ust oraz piersi. Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, implanty na bazie żeli hialuronowych są nietrwałe, co powoduje, że zabiegi z ich użyciem trzeba powtarzać 2 do 3 razy w roku.

Kwas hialuronowy jest podawany w dwóch postaciach: usieciowany i nieusieciowany.

Kwas usieciowany jest zawarty w wypełniaczach. Utrzymuje się dłużej w skórze, podaje się go głębiej. Preparatami z tym rodzajem kwasu są wypełniacze ale również Restylane Vital oraz Styl Age Hydro Max (który zawiera mieszankę kwasu usieciowanego i nieusieciowanego)

Kwas nieusieciowany jest podawany płytko, zaraz pod skórę, utrzymuje się w skórze przez kilka dni, preparaty z tym rodzajem kwasu to juvederm hydrate – bardzo mocno nawilżają skórę.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:


Zadzwoń i umów się na wizytę!   tel. 887 201 200
letnie promocje 2017

Aktualności

letnie promocje 2017

NOWOŚĆ karboksyterapia! Opalanie natryskowe airbrush Infuzja tlenowa oraz kuracja kolagenowa

Umów się na wizytę!

+48 887 201 200

Nie zwlekaj i zadzwoń!

Masz pytania? Skontaktuj się!