Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dermiss/domains/dermiss.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Laser kontra IPL - Medycyna estetyczna, depilacja laserowa, endermologia- Dermiss Kraków
Powrót do strony głównej Baroque

Depilacja laserowa

Menu

Dermiss Akademia Urody

Park Handlowy Zakopianka
ul. Zakopiańska 62
30-418 Kraków
+48 12 293 32 84
+48 887 201 200
dermiss@dermiss.pl
godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00- 21:00
sobota 8:00-17:00

Laser kontra IPL w kontekście usuwania włosów

Laser i IPL posiadają podobne źródło światła używane do leczenia niedoskonałości skóry, jak i usuwania włosów. Światło to, w obydwu przypadkach wytwarza energię, która usuwa włosy  lub leczy zmiany na skórze. Jakkolwiek mechanizm działania jest podobny, to rożnica pomiędzy tymi dwoma żródłami jest zasadnicza.

 

Co to jest IPL?

IPL oznacza intensywne, pulsacyjne światło, które jest często błędnie określane jako laser. Energia światła IPL jest porównywana do żarówki ekstremalnie nagrzanej. Produkuje różne fale świetlne (o różnym zabarwieniu), które rozpraszaja się w różnych kierunkach. W trakcie leczenia zauważalne jest charakterystyczne światło niczym flesz, które widoczne jest nawet po założeniu okularów ochronnych.

 

Czym różni się laser od IPL?

Energia lasera produkuje specyficzny typ fali świetlnej i to zawsze jest jeden kolor światła, który zależy od typu lasera.

Światło to jest zawsze w jednym kolorze i działa precyzyjne w jednym kierunku. Energia lasera jest dużo bardziej sfokusowana niż energia IPL i zaklłdając okulary nie widać szczątkowej energii świetnej.

 

Dlaczego tak wiele salonów urody używa IPL-a?

Jest wiele powodów, dla których IPL jest tak popularny.

Główny powód to CENA - jest po prostu dużo tańszy w zakupie, a dodatkowo mając duże spektrum fal świetlnych ma szersze zastosowanie zarówno do usuwania włosów jak i leczenia chorób skórnych. W rzeczywistości, możemy przekonać się, że depilacja tania, to mimo wszystko depilacja droga. Zabiegi IPL są dużo tańsze, ale w kontekście efektów końcowych kuracja wypada dużo drożej. Pacjenci wracają niezadowoleni, a włosy i tak odrastają. Zastosowanie IPL do leczenia zmian skórnych wydaje się bardziej celowe niż usuwanie włsów.

 

Dlaczego więc laser?

Lasery są mocniejsze w działaniu i bardziej precyzyjne, są natomiast droższe i mają jedno przeznaczenie. Usuwanie włosów, zamykanie naczyń, zmiany skórne, na każde z tych problemów istnieją oddzielne lasery, które w zakupie są drogie, za to bardzo skuteczne.letnie promocje 2017

Aktualności

letnie promocje 2017

NOWOŚĆ karboksyterapia! Opalanie natryskowe airbrush Infuzja tlenowa oraz kuracja kolagenowa

Umów się na wizytę!

+48 887 201 200

Nie zwlekaj i zadzwoń!

Masz pytania? Skontaktuj się!