Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dermiss/domains/dermiss.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Cykl wzrostu włosa - Medycyna estetyczna, depilacja laserowa, endermologia- Dermiss Kraków
Powrót do strony głównej Baroque

Depilacja laserowa

Menu

Dermiss Akademia Urody

Park Handlowy Zakopianka
ul. Zakopiańska 62
30-418 Kraków
+48 12 293 32 84
+48 887 201 200
dermiss@dermiss.pl
godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00- 21:00
sobota 8:00-17:00

Cykl wzrostu włosa

Długość życia włosa uzależnione jest od jego cyklicznego wzrostu. Proces ten jest podzielony na trzy etapy:

  • anagen
  • katagen
  • telogen

Włosy nie w każdej fazie nadają się do przeprowadzenia zabiegu, gdyż będzie on nieskuteczny jeśli działaliśmy na włosy, który nie wyrósł jeszcze z mieszka włosowego.

Anagen

To inaczej faza wzrostu włosa. Trwa od 2 do 8 lat. Tyle czasu potrzeba, by nowy włos powoli “dojrzewał” i dzięki podziałowi komórek u swej podstawy zwiększał swoją długość. Jego szerokość jest natomiast uzależniona od szerokości brodawki. W tym momencie cebulka włosa jest otwarta i dobrze odżywiona. W aktywnej fazie wzrostu zawsze znajduje się około od 80 do 90% włosów. Te położone najbliżej skóry są najmłodsze.

Wyłącznie włosy będące w etapie anagenu nadają się do zabiegu depilacji laserowej. Zabieg przeprowadzony w innej fazie cyklu wzrostu włosa nie skutkuje zlikwidowaniem owłosienia.

Katagen

To inaczej faza przejściowa. Cebulka i brodawka włosa ulegają obkurczeniu i następuje zanik mieszka włosowego. Skóra, która była grubsza w  fazie anagenu, teraz staje się cieńsza. Oddzielenie od brodawki jest momentem, kiedy włos jest już gotowy do wypadnięcia i nie wykazuje tendencji rozrodczych. Proces ten trwa od 2 do 4 tygodni.

Telogen

To inaczej faza spoczynku. W tym etapie cały mieszek włosowy znajduje się w skórze właściwej, który początkowo odżywia dojrzały włos. W telogenie następuje przemieszczenie pozbawionego w pigment włosa w kierunku powierzchni skóry. Po wypadnięciu włosa cały cykl zaczyna się od nowa. Okres spoczynku trwa od 2 do 4 miesięcy. Skuteczny zabieg depilacji laserowej w tej fazie nie jest możliwy.

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę!   tel. 887 201 200

letnie promocje 2017

Aktualności

letnie promocje 2017

NOWOŚĆ karboksyterapia! Opalanie natryskowe airbrush Infuzja tlenowa oraz kuracja kolagenowa

Umów się na wizytę!

+48 887 201 200

Nie zwlekaj i zadzwoń!

Masz pytania? Skontaktuj się!